Audi R8 II generacji

Audi R8 5.2 przód

W 2015 roku w Genewie zaprezentowano nową generację Audi R8, czyli najmocniejszy i najszybszy samochód w całej gamie niemieckiej marki. Oprócz odnowionego, nowoczesnego i bardziej agresywnego wyglądu zewnętrznego otrzymamy również całkiem nową ofertę silników.

Minimum na jakie możemy się zdecydować to silnik 5,2 V10 oferujący nam 540KM i 540Nm, czyli całkiem nieźle jak na podstawową wersję. Jeżeli jednak ponad 500 koni to dla nas za mało, możemy zdecydować się na wersję R8 Plus. Audi w tej opcji dostarczy nam 640KM oraz 560Nm, pozwoli to osiągnąć 100km/h w 3,2s i uzyskać prędkość maksymalną 300km/h. Słabsza wersja zrobi to samo w 0,3s mniej i rozpędzi się do 323km/h.

Audi R8 V10 5.2 tył bez dachu

W nowym R8 nie tylko zrezygnowano z silnika V8, ale również nie zastosowano manualnej skrzyni biegów. Najnowsza generacja wyposażona będzie wyłącznie w 7-biegową przekładnię S-Tronic.

Audi postawiło również na oszczędność, dzięki wielu zabiegom takim jak dodatkowy układ wtrysku pośredniego czy system Cylinder on Demand, spalanie mogło spaść do poziomu 11,8l/100km.

W standardowym wyposażeniu samochodu dostaniemy wspomniany system Cylinder on Demand, funkcję start/stop, wielofunkcyjną skórzaną kierownicę, ekran 12,3” z MMI Navigation Plus oraz system Drive Select.

R8 Plus doposaży nasze Audi w hamulce ceramiczne, regulację głośności wydechu, czy fotele Audi Exclusive.

Audi R8 drugiej generacji znajduje się naszej ofercie wynajmu. Wszystkich zainteresowanych przejażdżką, bądź długoterminowym wynajmem audi R8 zapraszamy do kontaktu z nami!

audi r8 v10 5.2 wnętrze samochodu

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *