Bugatti Chiron – przyszła legenda

Bugatti Chiron lewy bok i przódChiron to najnowszy produkowany model przez markę Bugatti, zaprezentowany w 2016 roku w Genewie. Stylistyką nawiązuje do poprzedniego modelu – Veyrona, tak jak poprzednik podzielony jest na dwie oddzielne bryły, co w tym modelu zaznaczone jest jeszcze bardziej.

Karoseria projektowana była głównie pod kątem aerodynamiki ale przy tym zachowano tradycyjną linie Bugatti oraz grill w kształcie półkola. Nowością w samochodzie są światła wyposażone w 4 soczewki, które po uruchomieniu zapłonu w aucie oświecają się progresywnie, tworzy to niesamowity efekt.

Bugatti Chiron prawy bok i przód

W Bugatti jednak to co najważniejsze kryje się pod karoserią, Chiron podobnie jak poprzednik przekracza bariery. Silnik umieszczony w samochodzie to 16 cylindrowa jednostka o pojemności 8 litrów (W16). Serce samochodu generuje moc 1500KM przy 6700obr./min, oraz 1600Nm w zakresie 2000-6000obr./min.

Osiągi jakie generuje ten samochód są równie imponujące co parametry silnika, przyśpiesza do 100km/h w 2,5s, do 200km/h w 6,5s, a do 300km/h już w 13,6s. Prędkość maksymalna ograniczona jest do 420km/h – prawdopodobnie ze względu na opony. V-Max z biegiem czasu będzie zapewne się zmieniała wraz z nowymi wersjami samochodu, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Veyrona.

W przypadku tego auta nie tylko osiągi są imponujące ale również cena, aby stać się właścicielem Bugatti Chirona należy wydać około 2,4 miliona euro, co w przeliczeniu na polską walutę wyniesie około 10 milionów złotych.  Produkcja samochodu ograniczona jest do 500 sztuk, więc aby go nabyć należy się śpieszyć.Bugatti Chiron z tyłu

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *