Lamborghini Urus – najnowszy SUV od włoskiej marki!

Lamborghini Urus z tyłu
W 2012 roku na międzynarodowych targach motoryzacyjnych w Bejing, został po raz pierwszy zaprezentowany SUV Lamborghini. Nazwa modelowa nowego SUVa to Urus. Ten szalony pomysł Lamborghini będzie można nabyć w salonach już od 2018 roku!

Lamborghini Urus to samochód który nadaje się na tor jak i w teren. Do pierwszej setki na liczniku rozpędzi się w 3.35s, a maksymalna prędkość jaką osiągnie t 305km/h. Całkiem przyzwoite parametry jak na SUVa.
Ale Urus to nie tylko wyścigówka, jest to też samochód który podobno nadaje się do jazdy w terenie. Posiada bardzo zaawansowane zawieszenie pneumatyczne, które potrafi się dostosować na tor, ale również i na jazdę w terenie. Z dodatków typowo „off roadowych” znajdziemy również mechaniczną blokadę tylnego mechanizmu różnicowego oraz stabilizację wychyłów.
Kiedy odpalimy samochód usłyszymy podwójnie doładowane V8 o pojemności czterech litrów, a jest czego słuchać, bo Lamborghini wyposażyło Urusa w sportowy układ wydechowy o wzmocnionym dźwięku. Moc samochodu to 650 koni mechanicznych mocy i 850Nm momentu obrotowego dostępnych już od 2250 obrotów na minutę.

Samochód będziemy mogli kupić już za 175 000 euro w najuboższym wyposażeniu.

Lamborghini-Urus-przód

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *