Q8 – najnowszy SUV od Audi

Audi Q8 wnętrze

Producent z Inglostadt już zaczyna zbierać zamówienia na swój najnowszy model SUVa, który zaprezentowany został w tym roku, a w 2017 roku ukazany jako koncept. Pierwsze egzemplarze już niedługo trafią do szczęśliwych właścicieli którzy zamówili je podczas przedsprzedaży. Audi zastosowało w samochodzie swój autorski najnowszy system pod nazwą mild hybrid.

Audi Q8 przód

System mild hybrid został stworzony z myślą o zmniejszeniu spalania w samochodach przy jak największym ograniczeniu kosztów produkcji. Tak powstała instalacja elektryczna o zasilaniu 48V połączona z dodatkowym akumulatorem. Instalacja działa również jako rozrusznik i alternator. Dzięki nowemu systemowi, start-stop działa znacznie bardziej komfortowo dla użytkownika. Po zatrzymaniu pracy silnika na postoju samochód jest w stanie toczyć się zanim silnik zostanie ponownie uruchomiony, dzięki czemu jesteśmy w stanie natychmiastowo ruszyć spod świateł. Dodatkowy akumulator ukryty jest za tylną osią i ją napędza. System skutecznie ogranicza zużycie paliwa w nowym SUVie od Audi.

Audi Q8 tył

Audi Q8 wbrew pozorom nie będzie największym SUVem od producenta z Inglostadt, samochód będzie niższy oraz krótszy od Q7ki. Szerokość samochodu będzie natomiast większa dzięki czemu podwyższona zostanie przyczepność podczas pokonywania zakrętów czy łuków, co jest cechą bardzo ważną w wysokich autach.  Audi zostanie wyposażone w sześciocylindrową jednostkę widlastą o pojemności trzech litrów.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *